W Kamieniu Pomorskim, Golczewie, Świerznie, Dziwnowie, Międzyzdrojach a także sąsiednich Karnicach kamieńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej opanowało rynek odbioru odpadów komunalnych! Warte łącznie kilka milionów złotych padły łupem spółki kierowanej przez prezesa Adriana Guranowskiego.

Firma jest przygotowana technicznie i kadrowo do wykonywania działalności na taką skalę. Być może przed sezonem letnim będziemy musieli trochę zwiększyć ilość sprzętu jak i obsady pojazdów, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy gotowi do obioru odpadów zgodnie  z ustalonymi z w poszczególnych gminach harmonogramami – informuje prezes Guranowski.

Kamieńska spółka PGK dobrze rozpoczęła 2019 rok. Firma utrzymała, a nawet umocniła swoją pozycję na rynku usług odbioru odpadów komunalnych wygrywając przetargi w Międzyzdrojach, Świerznie, Golczewie i Karnicach, a ostatnio także w Dziwnowie, gdzie od 1 lutego zastąpiła dotychczasowego operatora odbioru odpadów. PGK nadal odbiera odpady również w Kamieniu Pomorskim.