– Kryzys może dopaść każdego praktycznie w każdym momencie naszego życia – pisze do naszych Czytelników ks. Leszek Tokarzewski. Kapłan za pośrednictwem portalu kamienskie.info, po raz kolejny przekazuje wszystkim „Słowo na Niedzielę”.

W ostatnim czasie rozmawiając z parafianami spotykam się z coraz to popularniejszym zjawiskiem, jakim jest kryzys. Kryzys może dopaść każdego praktycznie w każdym momencie naszego życia. Niestety nie ma na to reguły. Nieprawdą jest, że częściej przeżywają go ludzie młodzi niż starsi. W życiu każdego człowieka bywają chwile zwątpienia, zdarza się kryzys…Kryzys wiary.

Kryzys wiary to chwile, w których my dzieci Boże ulegamy pokusom i podejmujemy działania sprzeczne z naszą wiarą. Działania kierowane złem, naszą złą naturą. Nie rozumiemy tego, boimy się tego, a najgorsze że nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Doświadczając tego jakże dziwnego stanu który jest dla nas nowy, zaskakujący i jednocześnie przerażający zaczynamy posądzać się o niewiarę lub co gorsza oskarżamy Boga o obojętność względem nas.

Nie przypuszczamy iż Bóg może nas wystawiać na próbę. Próbę od której zależy czy nasza wiara będzie dojrzalsza i mocniejsza. Powodów kryzysu wiary jest wiele , są to doświadczone tragedie, utrata dobytku, ciężka choroba a także śmierć bliskiej osoby…  Pod wpływem emocji zapominamy, wątpimy, przeklinamy Boga i odsuwamy się od wiary.

Jeśli i Was spotka kryzys wartości chrześcijańskich, kryzys wiary…To gdy będziecie mieli tą chwilę, chwilę zwątpienia w sens religii… Nie poddawajcie się!

Ukleknijcie , zamknijcie oczy , złóżcie ręce do modlitwy i z głębi serca… Tak szczerze, tak z miłością wyszeptajcie: „Jezu walcz o mnie…”

ks. Leszek Tokarzewski