– Nienawidzę gdy ktoś parkuje na trawniku lub na całym chodniku – irytuje się jeden z naszych Czytelników. Mieszkaniec Kamienia Pomorskiego zebrał całkiem pokaźną ilość aut, których parkowanie delikatnie rzecz ujmując nie do końca ułatwia życie pieszym.

Nieprawidłowe parkowanie na chodnikach jest jednym z najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierowców na drogach. Parkowanie na chodnikach jest uważane za niebezpieczne, a także utrudnia poruszanie się pieszym, w tym osobom starszym, z niepełnosprawnościami czy rodzicom z wózkami dziecięcymi.

– Nie można mówić tu o braku miejsca parkingowego. To zwykła głupota i brak świadomości kierowców o konsekwencjach swoich działań. Kierowcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że parkowanie na chodniku może prowadzić do uszkodzenia samochodu, a także utrudniać poruszanie się pieszym, co w skrajnych przypadkach może skutkować wypadkiem.

Nasz Czytelnik, często spacerujący po Kamieniu Pomorskim postanowił nadesłać kilka przykładów niezbyt przepisowego parkowania.