Międzyzdrojanin przebywał ponad pięć i pół godziny w lodowatej wodzie o temperaturze 1 stopnia i został Mistrzem Polski w Morsowaniu! Wszystko w ramach III Mistrzostw Polski w Morsowaniu, które odbywały się w Mielnie. Międzyzdroje reprezentowały trzy osoby – Patryk Oler oraz Dariusz i Dawid Małolepsi.

Do zmagań w mistrzostwach przystąpiło 27 kobiet i 47 mężczyzn. Na ostateczny rezultat składał się czas przebywania w lodowatej wodzie który dzielony był przez wskaźnik BMI czyli wskaźnik masy ciała, co dawało punkty. Innymi słowy, przy identycznym czasie minutowym osoba posiadająca cieńszą tkankę tłuszczową zostałaby sklasyfikowana wyżej.

Uczestnicy wchodzili do bali z wodą do poziomu szyi z rękoma pod wodą ubrani jedynie w strój kąpielowy. O wyjściu z balii decydował sam uczestnik lub medyk po stwierdzeniu pierwszych objawów hipotermii. Ubiegłoroczny rekord wynosił 2 godziny i 15 minut ale w tym roku poprzeczka została podniesiona do granic których nikt się nie spodziewał.

Ogólnie liczyliśmy na to że Dawid wygra ponieważ w czasie treningów wytrzymywał bez najmniejszego problemu ponad 2 godziny choć nie podejrzewaliśmy że aby zostać Mistrzem Polski będzie musiał wysiedzieć w lodowatej wodzie aż 5 godzin i 34 minuty! Jestem ogromnie dumny z naszej trójki. Wysiłek jaki włożyliśmy w przygotowania opłacił się. Ćwiczyliśmy w każdych możliwych warunkach atmosferycznych między innymi na północy Szwecji. Kąpaliśmy się w przeręblu, leżeliśmy zasypani warstwą śniegu oraz robiliśmy spacery w samych szortach w temperaturze minus 16 stopni – mówi Darek Małolepszy.

Każdy z uczestników jest wygranym ponieważ opuszczał swoją strefę komfortu i siedział do granic swoich możliwości psychicznych i fizycznych. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Jakubowska z czasem 4 godziny i 17 minut! Patryk Oler zajął 9 miejsce z czasem 2 godziny i 13 minut Darek Małolepszy 24 miejsce z czasem 1 godzina i 5 minut