Jest ostateczna decyzja Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, w sprawie udzielenia dofinansowania gminie Kamień Pomorski na przebudowę parki Jana Pawła II. Samorząd otrzyma na ten cel blisko 85% środków zewnętrznych. Jak poinformował wicemarszałek Jarosław Rzepa, wszystko wskazuje na to, że bardzo duże szanse na zyskanie dofinansowania mają projekty budowy świetlic w Rekowie (gm. Kamień Pomorski) oraz Margowie i Sulikowie (gm. Świerzno).

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął ostateczną decyzję w sprawie dofinansowania przebudowy parku w Kamieniu Pomorskim. Myślę, że na dniach podpiszemy umowę z gminą. To kolejna dobra wiadomość dla Mieszkańców oraz Kuracjuszy przybywających do tego pięknego zakątka województwa – podkreślał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Ścieżki, ciągi piesze, ławki, oświetlenie, przegląd i inwentaryzacja obecnego drzewostanu to tylko kilka z elementów jakie zostaną wykonane. Całość zadania opiewa na ponad 2,2 mln złotych. Park to jednak nie jedyna inwestycja, jaka w najbliższym czasie będzie realizowana w powiecie kamieńskim.

Jesteśmy na etapie realizacji wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zawnioskowałem do Ministra Rolnictwa o to, aby z niewykorzystanej puli środki na zabytki, trafiły na świetlice. Wszystko po to, aby zrealizować wszystkie wnioski, które zostały złożone. Dotyczy to zarówno gmin Kamień Pomorski jak i Świerzno. Postaram się, aby w maju napłynęły kolejne dobre informacje – zaznaczył Jarosław Rzepa.

Jak tłumaczy Krzysztof Atras, orientacyjna cena jednej świetlicy wynosi 340 tys. złotych, z czego dofinansowanie to 64% tej kwoty. Realizacja mogłaby nastąpić w czerwcu.