Na szesnastu palach o długości jedenastu metrów każdy posadowiona będzie najnowsza atrakcja turystyczna Wolina. Mowa tu o liczącej 31 – metrów wieży widokowej z której będzie rozciągał się widok na całą okolice. Prace związane z modernizacją parku mają zakończyć się w październiku.

Dziś rozpoczęło się wbijanie 16 pali. Specjalistyczne roboty fundamentowe prowadziła firma AARSLEFF. Wieża stanie w parku tuż obok pomnika Trygława, który także przejdzie modernizację. Wykonawcą całości robót jest przedsiębiorstwo RSK Wolin Sławomir Zinow z siedzibą w Wolinie.

« z 8 »

Z wzgórza już teraz widać panoramę miasta, ale nie było to miejsce masowo odwiedzane przez turystów. W parku powstaną ścieżki zdrowia z oświetleniem, małą architekturą i urządzeniami do zabaw i ćwiczeń. Nowy wygląd zyska też sam amfiteatr letni, który zostanie wyremontowany. Obok powstanie widownia plenerowa.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 5,2 mln złotych z czego aż 3,9 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

« z 7 »