Bank Spółdzielczy w Wolinie ostrzega przed prowadzoną przez oszustów kampanią phishingową. Przestępcy podszywają się pod stronę bankowości internetowej SGB24.

Fałszywa strona https://sgb24[.]pro wyglądem zasadniczo nie odbiega od autentycznej strony zrzeszeniowej i posiada elementy interaktywne, np. banery internetowe.

Oszuści wykorzystują pozycjonowane reklamy w serwisie Google, przez co osoby, które korzystają z bankowości elektronicznej wpisując w wyszukiwarkę np. frazę „SGB24, SGB logowanie itp.” mogą zostać przekierowani na stronę wyłudzająca dane.

Podjęte zostały działania mające na celu zablokowanie tej strony.

Atakujący mogą wykorzystywać ponadto do propagowania fałszywych stron bankowości internetowej do Klientów wiadomości e-mail, SMS portale społecznościowe

Uwaga! PPamiętacie o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa:

❗️ wpisywanie adresu strony https://sgb24.pl bezpośrednio w pasku przeglądarki internetowej (ważne jest również upewnienie się, czy po wpisaniu adresu i zatwierdzeniu go enterem, adres https://sgb24.pl /pomiędzy drugim a trzecim znakiem/ zaczynając od lewej strony adresu zawiera wyłącznie domenę sgb24.pl!).

❗️ nie wyszukiwanie strony Bankowości Elektronicznej oraz strony wizytówkowej Banku w wyszukiwarce (np. Google).

❗️ nie klikanie / nie korzystanie z jakichkolwiek linków sugerujących dostęp do Bankowości Elektronicznej lub strony wizytówkowej Banku, zawartych w wiadomościach e-mail, sms lub korespondencji na czacie lub będącego wynikiem wyszukiwania w przeglądarce

❗️ uważne czytanie powiadomień – ich treści w kodach SMS/ Mobilnym Tokenie SGB.