Alarm dla posiadaczy konta w serwisie Allegro.pl i klientów mBanku. W grę wchodzą kampanie oszustów, którzy próbują wyłudzić dane do logowania. NASK – czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, jest państwowym instytutem badawczym zajmującym się kwestiami cyberbezpieczeństwa. W środę instytucja przestrzega Polaków przed oszustami, którzy polują na nieuważnych.

Instytut ostrzegł przed próbami wyłudzenia danych dostępowych do serwisu Allegro. Użytkownicy portalu mogą się natknąć na wiadomości o wystawieniu faktury zawierające link do strony z logowaniem. W rzeczywistości strona jest fałszywa, a oszuści kradną w ten sposób wrażliwe dane użytkowników.

Podobną technikę stosują złodzieje, którzy usiłują wyłudzić dane od klientów mBanku. „Przestępcy w wysyłanych wiadomościach e-mail informują o wyrywkowej kontroli mającej ustalić, czy ostatnio wykonane transakcje były wynikiem oszustwa, czy też zostały wykonane przez użytkownika” – informuje NASK w komunikacie.

Oszuści, pod groźbą zawieszenia usług bankowości internetowej namawiają do kliknięcia w podany w wiadomości link, który prowadzi do fałszywej strony mBanku.