Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku wydał w sobotę IMGW. W strefie brzegowej, w środkowej części wiatr może wiać z siłą do 9 stopni w skali Beauforta. IMGW wydał też ostrzeżenia przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem.

W Zachodniopomorskiem i Pomorskiem prognozowany jest wiatr północno-zachodni o sile 5-6, w porywach do 7 stopni, wzrastający na 6-7, w porywach do 9 stopni w skali Beauforta – poinformował IMGW. W zachodniej części strefy brzegowej, w woj. zachodniopomorskim przed południem obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który może wiać z siłą 5-6, w porywach do 7 stopni w skali Beauforta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w sobotę w województwie warmińsko-mazurskim.  Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW-PIB dla powiatów elbląskiego, braniewskiego, będzie obowiązywało w sobotę od godz. 10.30 do godz. 17. „Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach około 75 km/h, z północnego zachodu” – podali synoptycy IMGW.