To była wyjątkowa sobota w Ostromicach (gm. Wolin). Wszystko przez fakt, że 10 – lecie istnienia świętowała utworzona w lipcu 2009 roku „Ostromice Kapela”. Były życzenia, odśpiewane sto lat, tort oraz gratulacje od Burmistrza Wolina. 

Za te przepiękne setki koncertów, tysiące spotkań nie tylko w gminie i mieście Wolin, ale także poza granicami kraju, gdzie uświetnialiście swoim talentem i ciężką pracą te wszystkie spotkania, chciałabym Wam życzyć zdrowa i wytrwałości. Jestem przeszczęśliwa, że mamy taki zespół w gminie, mieście i że jesteście. Chciałabym Was poprosić, żebyście nigdy nie przestawali robić tego, co robicie najlepiej. Przy tak licznych zespołach bardzo często zdarza się, że one się nie utrzymują. Najzwyczajniej w świecie ścierają się różne charaktery, wy jesteście razem już 10 – lat. To świadczy o Waszej mądrości, dystansie i tym że jesteście ponad podziałami nie dając się niczemu ani nikomu jako zwarta drużyna. Gratuluję i proszę o kolejne dziesiątki lat – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska.

Ostromice Kapela liczy obecnie 10 osób (8 kobiet, 2 mężczyzn). Jej założycielem i szefem muzycznym jest Ryszard Mierzicki. Zespół prezentuje repertuar popularno – ludowo – biesadny. Występował wielokrotnie w Niemczech, m.in. Kalkar i Usedom, brał udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Strażackiej w Ciechocinku, Festiwalu Współczesnej Muzyki Ludowej w Kamieniu Pomorskim oraz różnych imprezach okolicznościowych na terenie gminy Wolin i województwa zachodniopomorskiego.

« z 11 »

Opiekę nad zespołem sprawuje Burmistrz Wolina oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Na uroczystość oprócz obecnych władz Wolina zaproszono także byłego Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza, który przez ostatnie lata stojąc na czele wolińskiego samorządu wspierał działania kapeli.

Drodzy artyści nasi kochani, dumo Wolina. Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na dzisiejszą uroczystość i mogę spokojnie powiedzieć „moje kochane dzieci”. Bardzo się cieszę, że zarówno tutaj jak i zagranicą jesteście naszą wizytówką. Zawsze z wielką przyjemnością wszyscy na Was czekali i słuchali. Poeta mówi, że źli ludzie nie śpiewają, robią to tylko dobrzy ludzie. Z tą wielką przyjemnością dzisiaj jestem w towarzystwie dobrych ludzi z naszych sąsiednich gmin. Przybiernów, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, naprawdę jestem dumny, że mogę tu być – powiedział Eugeniusz Jasiewicz.