Salsa łączy i smakuje” to spotkania, w ramach których odbywają się lekcje pokazowe kolumbijskiej salsy prowadzone przez Paolę Alvarez – Kolumbijkę na co dzień mieszkającą w Szczecinie. Forma ich prowadzenia jest dużo swobodniejsza niż w przypadku polskich szkół tańca – jest dużo śmiechu, ruchu i… jedzenia. Bowiem oprócz tańca zaplanowano również wspólne przygotowywanie egzotycznych przekąsek kuchni latynoskiej.

Pierwsze dwa spotkania odbyły się w weekend 13 i 14 października i zgromadziły w pałacyku w Gadomiu (Zajazd Dzika Róża) mnóstwo chętnych spróbowania swoich sił w latynoskim tańcu. Do Gadomia przyjechali głównie mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale pojawiły się również Szczecinianki. Goście przygotowywali wspólnie krokieciki z tuńczykiem, czipsy z platanów, kolumbijski sos aji, orzeźwiającą agua panela i placki arepas z serem i chorizo. Dzieci poznały prawdziwe kolumbijskie instrumenty muzyczne. W sobotnie popołudnie przygotowały niespodziankę dla swoich rodziców i wystąpiły jako orkiestra.

Trzecie i ostatnie w tym roku spotkanie w ramach tej inicjatywy odbędzie się w niedzielę 28 października, również w pałacu w Gadomiu. Początek o godz. 15. Wstęp wolny. Paola Alvarez urodziła się w Cali – kolumbijskiej metropolii, światowej stolicy salsy. Naukę tańca rozpoczyna się tam bezwarunkowo w domu od pierwszych lat życia. Muzyka towarzyszy mieszkańcom praktycznie bez przerwy. Nie ma się więc co dziwić, że Kolumbijczycy znają na pamięć teksty większości najpopularniejszych salsowych przebojów. Paola przyjechała do Polski trzy lata temu, jak to w większości przypadków bywa – za miłością. Zabrała jednak ze sobą miłość do tańca i stara się ją pielęgnować w naszym kraju.

Organizatorem projektu „Salsa łączy i smakuje” jest szczecińskie stowarzyszenie „Oswajanie Sztuki”, a projekt został dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Społecznik 2018”. Inicjatywa została wybrana w głosowaniu przez samych mieszkańców województwa.

Spotkajmy się w Gadomiu na imprezie „Salsa łączy i smakuje”!
Kiedy? 28 października. To ostatnia szansa!
Gdzie? Urokliwy pałacyk w Gadomiu koło Golczewa (Zajazd Dzika Róża).
Startujemy o godzinie 15
Wstęp? wolny. Wystarczy wysłać zgłoszenie uczestnictwa do 2 dni przed planowaną imprezą.
Jak się zapisać? Wysłać email na adres basia@oswajaniesztuki.pl.