Czy wiesz, że Orange to nie tylko telefon, internet i telewizja, ale także energia elektryczna dla gospodarstw domowych oraz firm? Orange Energia jest największym alternatywnym niezależnym dostawcą prądu w kraju, tę jego ofertę wybrało już ponad 120 tys. klientów, a ich liczba nieustannie rośnie. Firma stawia na czystą energię (pochodzącą ze źródeł odnawialnych) i kusi atrakcyjnymi bonusami benefitami. Poznaj je wszystkie i dowiedz się, jak zmienić dostawcę prądu na Orange Energia.

Orange Energia – co to jest?

Orange Energia jest częścią Grupy Orange, która jest liderem na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Już od kilku lat zajmuje się ona jednak również obrotem energią elektryczną, obecnie jest największym niezależnym sprzedawcą prądu w Polsce – w jej zasięgu jest ponad 97% gospodarstw domowych w kraju. W ofercie Orange Energia dostępne są różne pakiety, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Prąd od Orange Energia w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych, co gwarantuje specjalne zaświadczenie wystawione przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Korzystanie z energii pochodzącej z OZE niesie za sobą wiele korzyści, wśród których najważniejszy jest fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne, nieingerujące w środowisko naturalne. Decydując się na korzystanie z Czystej Energii od Orange, ograniczasz ślad węglowy oraz przyczyniasz się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, która ma miejsce w przypadku produkcji energii z ropy naftowej, gazu ziemnego czy węgla.

Orange Energia – dlaczego warto skorzystać z oferty?

W Orange Energia dla klientów indywidualnych dostępne są następujące taryfy: G11, G12 i G12w. Przez pierwszych 6 miesięcy umowy Orange Energia gwarantuje stawkę za energię czynną najniższą wśród taryf sprzedawców z urzędu, natomiast od 7 miesiąca będzie obowiązywała stawka wyznaczona według bezpiecznego mechanizmu indeksowania.  Decydując się na przejście do Orange Energia, możesz wybrać jeden z trzech atrakcyjnych pakietów. W każdym z nich czekają na Ciebie atrakcyjne benefity:

 • Pakiet Korzystny 300 – otrzymasz wówczas bonus o łącznej wartości 300 zł, który będzie miał charakter rabatu na energię elektryczną czynną o wartości 25 zł miesięcznie przez 12 pierwszych miesięcy dostaw.
 • Pakiet 300 – dostaniesz otrzymasz bon płatniczy o wartości 300 zł do wykorzystania w Salonach Orange na zakup akcesoriów lub dopłatę do smartfona.
 • Pakiet Faktura 300 – zyskasz 300 zł zasilenia na konto usług mobilnych Orange.

Nie zwlekaj, sprawdź szczegóły oferty Orange Energia już teraz: https://www.orange.pl/view/energia.

Dodatkowe profity dla klientów korzystających z pakietów Orange Energia to:

 • gwarancję 100% zielonej energii,
 • rachunki za faktyczne zużycie energii,
 • ochronę ubezpieczeniową assistance obejmującą bezpłatną pomoc jednego z dziewięciu różnych specjalistów w razie awarii, m.in. elektryka, hydraulika, technika urządzeń gazowych i grzewczych, serwisanta urządzeń AGD, RTV, PC (5 razy w roku w przypadku napraw do 1500 zł każda), części zamienne w cenie,
 • wygodne i ekologiczne e-faktury wysyłane na adres e-mail,
 • bezpłatne odczyty stanu licznika (dokonywane przez klientów),
 • umowa podpisywana na okres 48 miesięcy.

Jak zmienić dostawcę prądu na Orange Energia?

 • Do Orange Energia możesz dołączyć w każdej chwili, nawet jeśli korzystasz z usług innego podmiotu od wielu lat. Orange Energia zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem umowy z dotychczasowym dostawcą i dopilnuje, abyś przeszedł na Czystą Energię od Orange tak szybko, jak będzie to możliwe. Co ważne, zmiana sprzedawcy nie wiąże się z ingerencją w instalację elektryczną, a aktywacja usługi jest bezpłatna. Aby zmienić sprzedawcę prądu:
 • Przygotuj fakturę za prąd od obecnego dostawcy.
 • Udaj się do dowolnego Salonu Orange, gdzie od razu podpiszesz umowę i niezbędne pełnomocnictwa.

Jeśli wolisz, wszelkie formalności możesz też załatwić, nie wychodząc z domu – skontaktuj się z infolinią pod numerem 801 111 333 lub wejdź na stronę Orange Energia i zostaw swoje dane kontaktowe. Konsultant przygotuje umowę i wyśle ją kurierem (o każdym kolejnym kroku realizacji zostaniesz powiadomiony SMS-em lub mailem). Jest jeszcze inna wygodniejsza forma niż kurier. Mowa tutaj o platformie do zdalnego podpisywania dokumentów SIGNIUS. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania w Orange Energia, umowa na zakup energii może zostać zawarta w pełni zdalnie – bez wychodzenia z domu i tracenia czasu w kolejce, można ją podpisać z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu (telefon, komputer, tablet) i jest dostępna online już po kilku minutach rozmowy z doradcą.

Artykuł Sponsorowany