Świnoujścianka była najstarszą uczestniczką konkursu. 27-letnia stewardessa do castingu na Miss Polski zgłosiła się za namową koleżanki. Na zgrupowania niejednokrotnie przybywała w locie, dosłownie i w przenośni.

Olga Buława ma 27 lat i pochodzi ze Świnoujścia. Jest absolwentką prawa jednej z warszawskich uczelni. Pracuje jako stewardessa. W niedzielę 9 grudnia 2018 r. podczas 29. Gali Finałowej Miss Polski 2018, zdobyła koronę najpiękniejszej Polki. Gala finałowa konkursu Miss Polski 2018 odbyła się w Krynicy-Zdroju. W finale udział wzięło w sumie 28 finalistek wyborów Miss Polski 2018. Gala odbyła się w Krynicy Zdrój. Olga Buława reprezentowała nie tylko Świnoujście, ale całe Województwo Zachodniopomorskie. Razem z nią nasze województwo reprezentowała także Katarzyna Bukowiec. Przed finałem konkursu piękności udało się nam porozmawiać, jak się okazało z obecną Miss Polski.

– Udział w konkursie traktuję, jak przygodę – mówiła Olga Buława. – Nie mam wielkich oczekiwań. Raczej skupiam się w tej chwili na tym, by wypaść, jak najlepiej i spełniać wymagania stawiane przez organizatorów. Finałowa Gala jest ogromnym przedsięwzięciem, do którego wszystkie musimy być perfekcyjnie przygotowane.

Zwyciężczyni otrzymała czek na 50 tysięcy złotych, biżuterię, kolekcję od Tomaotomo i Violi Piekut oraz roczną opiekę w klinice medycznej.

MISS Polski: Olga Buława (Świnoujście)
I WICEMISS POLSKI: Karina Szczepanek (Siemiatycze)
II WICEMISS POLSKI: Joanna Babynko (Białystok)
III WICEMISS POLSKI: Kinga Wawrzyniak (Kraków)
IV WICEMISS POLSKI: Marta Kaczmarczyk (Mrągowo)
Miss Polski Widzów Polsatu – Joanna Babynko (Białystok)
Miss Polski Wirtualnej Polski – Joanna Babynko (Białystok)
Miss Internetu – Luiza Szczerbowska