Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

Wyniki turnieju:
Grupa I (Klasa I-IV):
1. Alicja Kalinowska – ZSP Golczewo
2. Bartosz Leus – ZSP Golczewo
3. Wiktoria Cieślak – ZSP Golczewo

Grupa II (Klasa V-VIII)
1. Adam Adamowicz – ZSP Golczewo
2. Mateusz Szymanek – ZSP Golczewo
3. Gabriela Bott – ZSP Golczewo

Laureaci eliminacji gminnych (OTWP) będą reprezentować Gminę Golczewo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia 2024 r. w Kamieniu Pomorskim. Składamy serdecznie podziękowania opiekunom Pani Mai Orszulak oraz Panu Mirosławowi Kołodziejowi za przygotowanie młodzieży do konkursu, a także Przewodniczącemu ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego druhowi  *********** ********* oraz mł. kpt. Markowi Kruczkowi Naczelnikowi wydziału operacyjnego za wsparcie i pomoc w pracach komisji konkursowej. Organizatorami turnieju byli: Gmina Golczewa, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Golczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

źródło:
UM w Golczewie
* Treść oraz zdjęcia zanonimizowano – na życzenie Czytelnika