Burmistrz Wolina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zapraszają na oficjalne otwarcie wieży widokowej w Wolinie wraz ze zrewitalizowanym parkiem miejskim. Wydarzenie to odbędzie się 23.03.2024 r. (sobota). 

Choć wiele osób wspięło się już na wolińską wieżę widokową i widziało efekt prac związanych z rewitalizacją parku miejskiego z innej perspektywy, to z pewnością atrakcyjność miejsca oraz program wydarzenia zachęcają do tego, by wziąć w nim udział. Tego dnia na uczestników czekać będzie bowiem moc atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Będzie to więc świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych.

Oto program wydarzenia:

STREFA 1 – MALTA

10:00 – Próba ustanowienia nowego Rekordu Polski w kategorii najwięcej osób przytulających się do drzew

11:20 – Strefa grill + ognisko

11:20 – Kiermasz ciast

STREFA 2 – AMFITEATR

10:40 – Występ dzieci z Przedszkola „Kraina Uśmiechu” w Wolinie 

11:00 – Stoiska edukacyjne: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, PSP Dargobądz, Centrum Słowian i Wikingów, Woliński Park Narodowy, Nadleśnictwo Rokita, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

11:00 – OFICJALNE OTWARCIE WYDARZENIA (SCENA), gotowanie na żywo i poczęstunek, animacje, zabawy podwórkowe, konkursy, szczudlarze, AUTOMOBILKLUB STARGARDZKI – prezentacja pojazdów zabytkowych 

11:15 – Przemarsz pod wieżę z grupą bębniarską BLOCO POMERANIA 

11:40 – BLOCO POMERANIA – koncert 

12:15 – Występ uczniów PSP w Wolinie

12:40 – TRAGARZE – koncert

STREFA 3 – WIEŻA

11:20 – OFICJALNE OTWARCIE WIEŻY 

11:30 – Wybijanie monety pamiątkowej

11:30 – Zwiedzanie WIEŻY

Projekt zrealizowany w ramach inwestycji pn. „Zmiana zagospodarowania parku miejskiego i utworzenie ścieżek zdrowia wraz z oświetleniem oraz Amfiteatr – Adaptacja istniejącej infrastruktury na cele kulturalne i społeczne” dofinansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.