Wyjątkowy charakter miała sobotnia (8.09) odpustowa msza w Jarszewie. W jej trakcie podziękowano za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu prac konserwatorskich. Łącznie z różnych źródeł udało się pozyskać ponad milion złotych na remont wnętrza oraz zewnętrznej części kościoła.

Choć remont Kościoła w Jarszewie wymagał wiele cierpliwości, odwagi a przede wszystkim wielkiego wkładu finansowego to powoli udaje się odmienić to miejsce. Chciałbym podziękować Księdzu Proboszczowi, wszystkim mieszkańcom Jarszewa oraz okolicznych sołectw, dzięki którym udało się zapoczątkować to wspaniałe dzieło, które jest sercem Jarszewa. To było wielkie wyzwanie, jednak było warto bo to tu narodziło się wiele pokoleń, które dało nam moc do realizacji swoich życiowych planów. Jak podkreślał ksiądz dziekan Dariusz Żarkowski, nasz kościół to będzie prawdziwa perełka – powiedział już po uroczystości Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Prace ratunkowe korpusu kościoła, modernizacja wnętrza w tym sufitu, ambony, chóru oraz ołtarza to główne elementy jakie poddane pracom restauratorskim. Środki na ten cel pozyskiwano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków czy firmy Windstorm – Energia Odnawialna.