Ratują ludzkie życie w wypadkach drogowych, gaszą pożary, pomagają ratownikom medycznym czy usuwają gniazda szerszeni. Każdego dnia strażacy ochotnicy w każdej z gmin naszego powiatu są nieodzownym elementem pierwszego reagowania na spotykające nas nieszczęścia. Jak wynika z danych portalu osp.pl strażacy ochotnicy z Wolina oraz Kołczewa są najbardziej zapracowanymi jednostkami nie tylko w powiecie, ale także jednymi z najbardziej zapracowanych w województwie.

Prezentowane dane pochodzą z poszczególnych Komend Wojewódzkich PSP w całej Polsce. My prezentujemy te, uzyskane dla zachodniopomorskiego. Widnieje w nich podział na liczbę wyjazdów do pożarów, miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych.

W zaprezentowanym zestawieniu, strażacy z Wolina uplasowali się na 8. pozycji, natomiast ochotnicy z Kołczewa są na 10. miejscu. Łącznie w ubiegłym roku interweniowali ponad 300 razy. Jeżeli chcecie, możecie wspomóc zarówno druhów z Wolina jak i Kołczewa przekazując im 1% podatku przy rozliczeniu podatkowym.

Jak przekazać 1% dla OSP w Wolinie? Każdy wypełniający formularz podatkowy wpisuje numer KRS: 0000222037 OSP Wolin. Aby przekazać 1% podatku także dla strażaków ochotników z Kołczewa, wystarczy w formularzu podatkowym wpisać numer KRS: 0000270261, CEL: OSP w Kołczewie 4881.