Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Golczewo ruszyły spod remizy OSP Golczewo w kierunku stadionu miejskiego zapraszając tym samym mieszkańców na zawody sportowo – pożarnicze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Właśnie tak w sobotę rozpoczęły się gminne zawody, w których najlepsi okazali się ochotnicy z Kretlewa.

Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek OSP Gminy Golczewo, to już wieloletnia tradycja, a te na pewno wpiszą się jako kolejna karta historii. W Golczewie na otwarciu pojawili się m.in. wicemarszałek senatu Michał Kamiński. Nie zabrakło także oficjeli z Powiatu Kamieńskiego w osobach Starosty Józefa Malca, czy Burmistrz Macieja Zielińskiego.

Wyróżnienie szczególne – Golczewskiego Floriana – otrzymał dh Andrzej Słuszczak z OSP Golczewo za „Kultywowanie historii i tradycji lokalnej oraz opiekę nad Golczewską Sikawką Konną”

Jak co roku, zawody sportowo-pożarnicze, to sprawdzian umiejętności naszych lokalnych ratowników. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach. Pierwszą konkurencją był bieg sztafetowy a drugą ćwiczenie alarmowo-bojowe, gdzie uczestnicy zawodów wykazywali się ze sprawnością rozwinięcia linii gaśniczych. To ta konkurencja zadecydowała o ostatecznych wynikach zawodów.

Kat. Seniorzy:
1. OSP Kretlewo
2. OSP Golczewo
3. OSP Kłęby
4. OSP Mechowo
5. OSP Wysoka Kamieńska
6. OSP Kozielice

Kat. Seniorki:
1. OSP Golczewo
2. OSP Wysoka Kamieńska
3. OSP Kretlewo
4. OSP Mechowo
5. OSP Kłęby

Kat. Chłopcy Starsi:
1. OSP Kłęby

kat. Dziewczęta Starsze:
1. OSP Kretlewo

kat. Chłopcy Młodsi
1. OSP Kłęby
2. OSP Wysoka Kamieńska
3. OSP Golczewo
4. OSP Kretlewo
5. OSP Kozielice

kat. Dziewczęta Młodsze:
1. OSP Golczewo
2. OSP Kretlewo
3. OSP Mechowo

kat. Żuczki:
1. OSP Golczewo
1. OSP Kretlewo
1. OSP Kłęby
1. OSP Mechowo
1. OSP Kozielice

kat. Pozaregulaminowe
1. OSP Ościęcin
2. OSP Stawno
3. Samorządowcy

fot. OSP Mechowo, teskt OSP Golczewo