Rząd może wprowadzić przed świętami wielkanocnymi nowe ograniczenia w handlu. Chcą tego rządowi eksperci od spraw medycznych i ten pomysł zaczynają popierać niektórzy ministrowie – dowiadują dziennikarze RMF FM. Wszystko dlatego, że liczba zakażeń rośnie.

Propozycje ograniczeń są dwie. Pierwsza dotyczy zamknięcia przed Wielkanocą sklepów w galeriach handlowych w całym kraju. Obecnie są one zamknięte na Warmii i Mazurach, a od soboty będą zamknięte na Pomorzu. Sporo zakażeń jest także w Lubuskiem i na Mazowszu, więc tam mogą być zaostrzone restrykcje w następnej kolejności. Rozszerzenie więc na cały kraj obostrzeń nie byłoby trudne.

Od najbliższej soboty w województwie pomorskim zamknięte zostaną hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, zamknięte będą m.in. kina i baseny. Uczniowie z klas I-III przejdą na naukę hybrydową, czyli klasy będą się zmieniać: część uczniów będzie uczyć się zdalnie, a część w szkole. Na razie te obostrzenia będą obowiązywać od 13 do 20 marca.

Wcześniej podobne ograniczenia wprowadzono w województwie warmińsko-mazurskim. W obu tych regionach jest najwięcej zakażeń koronawirusem.

Co z resztą kraju? [LISTA OBOSTRZEŃ]

W innych regionach Polski kina, teatry, muzea, baseny dalej mogą przyjmować klientów. Czynne pozostaną stoki narciarskie, otwarte będą np. korty tenisowe. Uczniowie z klas 1-3 będą uczyć się stacjonarnie. W dalszym ciągu zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness, a restauracje mogą działać wyłącznie na wynos.