Z początkiem lipca w Gminie Golczewo ruszają trzy nowe linie autobusowe, które usprawnią transport na terenie samorządu oraz ułatwią mieszkańcom podróżowanie w kierunku Gryfic, Wysokiej Kamieńskiej i Golczewa.

W siedzibie PKS Gryfice Sp. z o.o. podpisana została umowa z operatorem, który obsłuży nowo tworzone połączenia autobusowe. Utworzenie nowych linii komunikacyjnych stało się możliwe dzięki pozyskanej przez gminę Golczewo dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w wysokości 95 tys zł. Wkład gminy to około 10% kosztów funkcjonowania linii.

– Dzięki współpracy i zawartemu porozumieniu z gminą Gryfice usługa będzie też służyła mieszkańcom gminy Gryfice, którzy mogą odwiedzać Golczewo np. w celu skorzystania z uroków kąpieliska w Golczewie w sezonie letnim – mówi zastępca Burmistrz Golczewa.

✅Linia nr 1 to trasa Golczewo – Unibórz – Ościęcin – Jabłonowo – Gryfice
✅Linia nr 2 to połączenie Golczewo – Gadom – Kretlewo – Baczysław – Wysoka Kamieńska
✅Linia nr 3 łączy Golczewo – Upadły – Wołowiec – Mechowo – Kukań – Gryfice
✅Cena biletu normalnego z Golczewa do Gryfic wyniesie 7 zł a z Golczewa do Wysokiej Kamieńskiej 5 zł.
✅Koszt biletu normalnego miesięcznego z Golczewa do Gryfic wyniesie 224 zł.
Obecna umowa z Funduszem oraz operatorem zawarta jest na czas od 1 lipca 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku. Kursy na liniach komunikacyjnych będą się odbywały wyłącznie w dni robocze. Rozkłady jazdy pojawią się również na przystankach autobusowych w miejscowościach przez które będą biegły linie autobusowe.