W niedzielę poinformowano o 34 088 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. – To jest 132 procent więcej niż w ubiegłym tygodniu – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W przypadku naszego Powiatu, zakażone zostały 33 osoby, jedna zmarła.

Wiceminister Waldemar Kraska był także pytany, czy w obliczu tak wysokich liczb, najbliższe dni przyniosą nowe obostrzenia. – Według mnie raczej nie, musimy skoncentrować się na przestrzeganiu tych limitów, tych obostrzeń, które są w tej chwili. Myślę, że jeżeli przestrzegalibyśmy tych obostrzeń, to naprawdę możemy sobie poradzić – odpowiedział.

Liczba zakażonych: 33
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 7,04
Liczba przypadków śmiertelnych: 1:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1
wyłącznie z powodu COVID: 0
Liczba osób objętych kwarantanną 654
Liczba wykonanych testów: 117
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 36

Przekroczenie granicy 40 tys. nowych zakażeń na dobę, zapowiadał minister zdrowia na wspólnej konferencji z premierem w piątek. – Mamy za sobą tydzień, który można nazwać eksplozją pandemii – mówił Adam Niedzielski. Niedzielski potwierdził, że w najlepszym scenariuszu będziemy mieć do czynienia z 60 tys. zakażeń na dobę, w najgorszym będzie nawet 140 tys. zakażeń dziennie. Podkreślił, że Omikron stanowi obecnie 30 proc. wszystkich zakażeń.