Kalisz Pomorski, Przybiernów oraz Kamień Pomorski – tam trafiły nowe ambulanse zakupione przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

Nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

Pojazdy z ostatniego zakupu będą ratować życie w 10 miejscowościach Pomorza Zachodniego. Karetki zasiliły już flotę aut w filiach w: Szczecinie, Policach, Pyrzycach i Barlinku. Trafią także do Nowogardu, Stargardu i Kołobrzegu. To drugie tegoroczne przekazanie pojazdów. Wcześniej – bo w lutym br. – Stacja przekazała 8 aut do placówek w Szczecinie, Koszalinie, Chojnie, Mieszkowicach, Złocieńcu, Niechorzu, Międzyzdrojach i Tucznie.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł.

Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.