W ostatnią sobotę, tj. 09 kwietnia br. odbyła się Nocna piątka w ramach VIII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Były to już trzecie zawody, w których udział wzięło 37 zawodników, w tym 31 biegaczy oraz 6 kijkarzy. Zawodnicy rywalizowali na trasie usytuowanej w Dziwnowie, która liczyła 5000 metrów. Zwyciężył Robert Derda ze Świnoujścia z czasem 19:53 min., drugi był Bogusław Krzyśków, KB Kamień Pomorski z czasem 21:05 min., zaś trzecia była Weronika Bysiak z KB Kamień Pomorski z czasem 22:23 min.

Wśród nordic walking pierwsze miejsce zajął Bogdan Wierchanowski z Golczewa z czasem 40:37 min., drugi był Andrzej Karolak z Trzebiatowa z czasem 40:54 min., zaś trzecia była Kornelia Brzezicka z Wolina z czasem 44:14 min.

Kolejne zawody zaplanowane są na niedzielę 24 kwietnia br. na trasie liczącej około 9400 metrów Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Organizatorem tegorocznej ligi jest LUKS Bałtyk Dziwnów, przy współpracy z Klubem Biegacza Kamień Pomorski, „Pobierowo Biega”, OSP Dziwnów i MOSiK Dziwnów.

Dziwnowska Liga Biegowa finansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie.