2 marca 2022r. sztab kryzysowy utworzony przez SU, w SP im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, w siódmym dniu wojny w Ukrainie, przeprowadził planowaną akcję pomocową. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Jednostka Wojskowa, OPS, Przedszkole „Promyk Słońca”, Straż Miejska RAZEM zarobiliśmy, na sprzedaży domowych wypieków 4000 zł.

Nie dla wszystkich starczyło ciasta, za co bardzo przepraszamy! Pracownicy naszej Gminy Dziwnów, mimo zgłoszenia chęci wsparcia akcji, musieli obejść się smakiem, następnym razem ciastowóz odwiedzi Was na pewno! Nie sposób podziękować wszystkim z imienia i nazwiska, jednak dziękujemy osobom pomagającym logistycznie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy: pani Bogusi Szelidze i panu Marcinowi Około-Kułakowi. Wasze ciastowozy pozwoliły SU wyjść, ze sprzedażą wypieków domowych, poza szkolne mury.

Dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu Rodziców (piekących ciasta i dających pieniądze na ich zakupienie), odpowiedzialnej postawie Uczniów, dzięki Nauczycielom spontanicznie przejmującym działania dzielenia i dystrybucji słodkości, w niespełna godzinę lekcyjną, udało się zebrać kwotę 4 tys. zł. Komisyjnie otwarte skarbonki, komisyjnie przeliczone pieniądze i komisyjnie wpłacona kwota 4000 zł jest już na koncie Fundacji Siepomaga.pl., która środki przeznacza na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

opiekun SU Renata Włodarczyk/Kronia