Umiejętność posługiwania się biegle przynajmniej jednym językiem obcym to w dzisiejszych czasach standard i warunek konieczny do znalezienia pracy. Życie w globalnej wiosce i nieograniczone możliwości wyboru kierunku podróży sprawiają, iż bycie komunikatywnym we współczesnym świecie to bardzo szerokie pojęcie. Dlatego też tak ważne jest, abyśmy zadbali o rozwój lingwistyczny naszych dzieci. Doskonałym sposobem na naukę języków obcych są kursy online.

Nauka języków a rozwój

Już od kilku lat naukowcy w swoich badaniach udowadniają, iż mózg dziecka do 5 roku życia posiada niezwykłą zdolność do przyswajania nowych informacji, co istotne te pierwsze 5 lat to okres najintensywniejszej nauki w całym życiu człowieka. Wtedy to tkanka mózgowa jest bardzo plastyczna i jest w stanie wytwarzać nieograniczoną liczbę nowych połączeń neuronalnych. Dziecko uczy się w tym czasie najważniejszych rzeczy niezbędnych w dalszym funkcjonowaniu. Wtedy też warto zacząć wprowadzać elementy nauki języka obcego (może być ona jednoczesna z przyswajaniem mowy ojczystej). Odpowiednio wczesna stymulacja w tym kierunku warunkuje szybkie przyswojenie nowych słów, zwrotów i akcentu. Dzięki naszemu zaangażowaniu w tym czasie dziecko uzyska tzw „dwujęzyczność”, która znacząco ułatwi mu start w późniejszej karierze naukowej czy zawodowej. Dodatkowo dużo łatwiej będzie mu nauczyć się kolejnego języka obcego, co będzie dodatkowym atutem i przydatną umiejętnością w życiu dorosłym.

Po co nam języki obce

Dzięki nieograniczonym możliwościom, jakie stwarza nam dzisiejszy świat możemy podróżować w najdalsze jego zakątki, możemy pracować gdzie tylko chcemy z ludźmi o różnych narodowościach, możemy uczyć się i studiować we wszystkich możliwych uczelniach. Jednak by móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet życia w globalnej wiosce, musimy potrafić się odpowiednio komunikować. Znajomość języków obcych (i to nie tylko języka angielskiego) jest w dzisiejszych czasach po prostu koniecznością. Warunkuje nam nie tylko łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości, ale też dobre funkcjonowanie w społeczeństwie i na rynku pracy.

Nauka języków obcych online

Korzyści, jakie płyną z wczesnego obcowania z językiem innym niż ojczysty przez dziecko są jasne i niepodważalne. Jednak każdy rodzic wie, iż nakłonienie do nauki najmłodszych nie jest takie proste. Doskonałym sposobem na wdrożenie takiego planu edukacyjnego jest nauka języków online. Wystarczy, abyśmy na kilka godzin w tygodniu udostępnili dziecku komputer stacjonarny lub laptop podłączony do dobrej jakości łącza internetowego, takiego jak internet do domu UPC. Główną zaletą takiego sposobu nauki jest indywidualne podejście. Poziom jest dostosowany do zdobytej wcześniej wiedzy i umiejętności lingwistycznych naszego dziecka (przed przystąpieniem do kursu należy rozwiązać specjalnie przygotowany test). Coraz więcej szkół oferuje pracę nie tylko samodzielną, ale także z nauczycielem poprzez komunikatory. Szata graficzna, dobrane metody, zadania w formie zagadek, łamigłówek czy nawet gier bazują na wykorzystywaniu skojarzeń (dzięki temu wpływają efektywnie na proces uczenia), a co najważniejsze są atrakcyjne dla najmłodszych. Warunki domowe, w których wykonywane są ćwiczenia i w których dochodzi do kontaktu z lektorem są optymalne dla ucznia i minimalizują stres związany z obcowaniem w nauczycielem. Dzięki temu nauka języków obcych to proces przyjemny i niezwykle efektywny. Należy również pamiętać, iż jest to oszczędność czasu zarówno dla dziecka, jak i rodziców, bowiem nie musimy już martwić się dojazdem na zajęcia.

 Nauka języków obcych to ważny element w procesie wczesnej edukacji naszych dzieci. Warto sprawić, aby była ona nie tylko efektywna, ale także atrakcyjna i ciekawa dla ucznia. Wykorzystanie do tego kursów online, których mamy szeroki wybór na rynku, warunkuje nam przede wszystkim zindywidualizowanie nauki, co czyni ją niezwykle skuteczną, a także szeroki wybór metod nauczania, które zainteresują dziecko i sprawią, iż nie będzie ona jedynie przykrym obowiązkiem, ale również zabawą.