W wielu miastach zorganizowano demonstracje poparcia dla strajkujących nauczycieli. Ogólnopolska manifestacja nauczycieli rozpoczęła się o godzinie 11 przed siedzibą MEN w Warszawie. Wśród protestujących znaleźli się m.in. pedagodzy z Dziwnowa – przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Trzebińska-Brzezińska oraz wiceprzewodniczący Rafał Gutowski.

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” na wniosek organizacji pracodawców ma się odbyć spotkanie Prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie okrągłego stołu. Spotkanie w „Dialogu” rozpocznie się o godzinie 14. Zanim do tego doszło, pod MEN byli nauczyciele m.in. z Dziwnowa.

Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach trwa od 8 kwietnia. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności, a także niezrzeszeni. Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego w trakcie negocjacji zmodyfikowały oczekiwania (początkowo upominały się o tysiąc złotych podwyżki), obecnie postulują 30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września tego roku. Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podpisała porozumienie z rządem.