Wyposażeni w karabiny, dwaj mężczyźni pozostają nieuchwytni. Mowa o sprawcach napadu na transporter z pieniędzmi na autostradzie A20 w Gützkow, około 60 kilometrów od Świnoujścia. Jak informuje niemiecka policja, napastnicy uciekli z łupem wartym miliony euro!

Do zdarzenia doszło w czwartek, w niemieckiej miejscowości Gützkow. Siły Inspektoratu Policji Kryminalnej w Anklam kontynuują śledztwo w sprawie rabunku, w którym sprawcy również użyli broni. Na miejscu zbrodni trwają analizy dowodów, przesłuchiwana jest okoliczna ludność, jedna w dalszym ciągu nie udało się wpaść na ślad sprawców.

Zdarzenie było skrupulatnie przygotowane. Jak relacjonuje policja, na autostradzie przestępcy ustawili m.in. specjalne betonowe bloki ułatwiające zatrzymanie transportera. Inspektorat Policji w Anklam prosi o pomoc wszystkie osoby, które są w stanie rozpoznać osoby ustawiające konstrukcje na drodze lub posiadające np. nagrania z kamer samochodowych mogących dostarczyć ważnych wskazówek na temat sprawców lub zaparkowanych przez nich pojazdów w pobliżu Jarmen w ostatnich kilku dniach.

Samochód, którym z pieniędzmi uciekali sprawcy, został znaleziony spalony w tym zalesionym obszarze wkrótce po tym, jak okradziono transporter z pieniędzmi. W jaki sposób sprawcy przedostali się stamtąd i w jakim kierunku odjechali nie jest jasne. Wszelkie informacje można przekazać dzwoniąc pod nr telefonu +49 395 5582 2224.

fot. Polizeipräsidium NB