Rząd chce skusić niezdecydowanych na szczepienie przeciw COVID-19. Każdy, kto się zaszczepi (lub już się zaszczepił), będzie mógł wziąć udział w loterii, a w niej do wygrania będą samochody, hulajnogi i vouchery na paliwo, a nawet milion złotych.

Loteria szczepionkowa przede wszystkim ma zachęcić do zaszczepienia się tych Polaków, którzy z różnych względów na szczepienie wybrać się nie chcą, jednak nie wyklucza już zaszczepionych. Dlatego każdy zaszczepiony będzie mógł wziąć w niej udział.

A do zgarnięcia, jak ustalił „Fakt”, są całkiem niezłe nagrody, to na przykład 720 profesjonalnych hulajnóg elektrycznych, kilka tysięcy voucherów na paliwo, ubezpieczenia o wartości od 50 do 100 zł. W finale wygrać będzie można hybrydową toyotę, a także milion złotych.

Rząd razem z Totalizatorem Sportowym dopinają ostatnie szczegóły loterii, która ruszy najpóźniej 1 lipca i potrwa trzy miesiące – czytamy w „Fakcie”. Każdy zaszczepiony ma mieć szansę nawet na milion złotych lub nagrody rzeczowe – hybrydowe auta, elektryczne hulajnogi, vouchery.

Loteria szczepionkowa będzie podzielona na cztery kategorie nagród. Będą nagrody:

  • natychmiastowe – co każde 2 tysiące osób zaszczepionych to 500 zł dla szczęśliwca;
  • cotygodniowe – dwa razy po 50 tys. zł, 60 hulajnóg elektrycznych, a także vouchery na paliwo i ubezpieczenia;
  • comiesięczne – dwa razy po 100 tys. zł, dwa samochody hybrydowe Toyota Corolla Sedan, a także vouchery na paliwo i ubezpieczenia;
  • finałowa – dwie nagrody po 1 milion złotych, dwie hybrydowe Toyoty C-HR.

Rada Ministrów debatuje nad tym, by nagrody z loterii zwolnić od podatku. Decyzja jeszcze nie zapadła.