W lipcu rusza loteria szczepionkowa COVID-19, już zaszczepieni też mogą dołączyć. Jednak osoby zaszczepione tylko jedną dawką (dwudawkowych szczepionek) nie będą mogły walczyć o najlepsze nagrody.

Osoby, które przyjmą jedną z dwóch wymaganych dawek, będą mogły wziąć udział w loterii. Jednak, jeśli nie zaszczepią się w pełni, najwyższe wygrane mogą im przejść koło nosa – informuje „Fakt”. Loteria ma ruszyć 1 lipca i trwać trzy miesiące. Udział w niej będą mogły wziąć osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę szczepionki od samego początku działania Narodowego Programu Szczepień, czyli od końca grudnia zeszłego roku.

W finałowym losowaniu można wygrać nawet milion złotych i hybrydową toyotę C-HR. „Fakt” zaznacza jednak, że nagrody finałowe i wyższych stopni będą przyznawane tylko po pełnym zaszczepieniu. Każdy zaszczepiony będzie miał cztery szanse na wygrane – co 2000. osoba ma otrzymać 500 zł, raz w tygodniu zostanie rozlosowane 50 tys. zł, raz w miesiącu – 100 tys. zł.

Udział w loterii będą mogły wziąć wszystkie osoby, które zaszczepiły się od samego początku Narodowego Programu Szczepień. Już zaszczepieni chętni do dołączenia do loterii będą musieli zalogować się na IKP – Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) i tam zaakceptować zgody. Będzie można też to zrobić, dzwoniąc na infolinię. Ci, którzy dopiero będą się szczepić, będą mogli wyrazić zgodę na udział w losowaniu przed podaniem zastrzyku.