Zatwierdzony budżet zadania publicznego Gminy Międzyzdroje na rok 2019, dotyczącego działalności na rzecz aktywizacji i integracji środowiska osób w wieku emerytalnym, pozawala na rozpoczęcie formalnych działań realizowanych w tym zakresie przez NUTW w Międzyzdrojach. W dniu 19 lutego 2019r., w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się tradycyjny „Podwieczorek Uniwersytecki” pt. „Porozmawiajmy o budżecie przy poezji i piosence”. Zaproszono reprezentacje UTW ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa, Władze Samorządowe Międzyzdrojów oraz Członków NUTW.

Podczas spotkania przedstawiono przygotowany plan rocznych zamierzeń oraz możliwości finansowe jego realizacji. Przy okazji opowiadania i przedstawiania budżetu na ten rok wystąpił zespół wokalny „Fantazja” z Kamienia Pomorskiego. By urozmaicić spotkanie członkinie NUTW Julianna Rogowska i Marianna Kargul prezentowały swoją twórczość, recytując wiersze o nadchodzącej wiośnie i przemijającym czasie. Mateusz Bobek – Burmistrz Międzyzdrojów, opowiedział o zamierzeniach 2019 roku realizowanych w naszej gminie oraz przejął patronat nad naszym stowarzyszeniem. Jan Węglorz – Przewodniczący Rady Miasta złożył życzenia oraz zaakceptował swój udział w Radzie Programowej NUTW w Międzyzdrojach.

Przy okazji informuję, że jest nas obecnie 119 Członków Stowarzyszenia a dwie osoby przyjęliśmy w dniu naszego spotkania. Pozwalam sobie poinformować wszystkich zainteresowanych przynależnością do naszego „Uniwersytetu”, że dyżury Członków Zarządu pełnione są w każdy wtorek i środę w godzinach 11.00-14.00 w siedzibie stowarzyszenia, przy ulicy Cichej 2 w Międzyzdrojach. Zapraszamy serdecznie!
Mam przyjemność poinformować, ze zebrane przez nas pieniądze w ramach prowadzonej wśród Studentów-Seniorów akcji pomocowej w listopadzie i grudniu 2018 roku pozwoliły na wyjazd rehabilitacyjny osobie obdarowanej.

Ponad dwie godziny przy kawie, ciastku i owocach w atmosferze wiedzy o finansach, prawie dotyczącym stowarzyszeń oraz zamierzeniach merytorycznych NUTW w Międzyzdrojach przeplatane poezją i piosenką minęły jak jedna chwila.

Jerzy Neukampf
Prezes NUTW