Służbom ratunkowym udało się odnaleźć zaginiony kuter. Poniedziałkowe przeszukiwania wraku odbywały się pod nadzorem policji i śledczych. W kutrze znaleziono ciało jednego z rybaków. Pozostałych zaginionych nie odnaleziono.

ŚWI-82 zaginął we wtorek 14 maja br. Kuter i zaginionych członków załogi poszukiwały Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Straż Graniczna oraz samolot wojskowy. Na pokładzie 10-metrowego kutra znajdowało się czterech rybaków. Ostatni kontakt z jednostką był około godz. 2 w nocy. O zaginięciu łodzi poinformował tego samego dnia, po godz. 12 jej armator. Jeszcze we wtorek służby odnalazły łajbę ratunkową w pobliżu Mrzeżyna. Pod nią odkryto ciało jednego z rybaków. Nie udało się go wyłowić – zwłoki opadły na dno Bałtyku. W środę 15 maja służby ratunkowe zdecydowały o zawieszeniu poszukiwań.

W sprawie zatonięcia kutra śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gryficach. – Nikomu nie postawiono zarzutów, trwa gromadzenie materiału dowodowego – powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Superportal24.pl