Pieszo, rowerem i nocą – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorski zaprasza do wspólnego zwiedzania Kamienia Pomorskiego. „Na różny sposób i każdy może w ciekawy sposób poznać nasze piękne miasto i jego okolice” – zachęcają organizatorzy.

Dzięki tej inicjatywie chcemy zainteresować mieszkańców aktywnym poznawaniem swojego miasta i jego okolic.Jest to okazja by poznać nie tylko ciekawe miejsca i historię Kamienia Pomorskiego w interesujący sposób, ale także innych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Na to szczególnie stawiamy, żeby angażować ludzi do aktywnego spędzania czasu, w czasach zwiększonej izolacji spowodowanej pandemią Covid – 19 – mówi dyrektor Grzegorz Szczudło.

Na początek proponujemy Wam trzy różne wydarzenia w ramach KAM- WALK
1. Śladami historii Kamienia Pomorskiego
21 sierpnia 2021 r. godz. 10.00
Dworek von Kleista, Katedra Kamieńska, Kościół Wniebowzięcia NMP w Kamieniu Pomorskim, Kościół św. Mikołaja w Kamieniu Pomorskim, Mury obronne
2. Kamień Pomorski nocą
11 września 2021 r. godz. 19:00
Nocny spacer po Kamieniu Pomorskim ze zwiedzaniem Muzeum Kamieni oraz wejście na tarasy baszty
3. Rajd rowerowy: Kamień Pomorski – Rozwarowo
25 września 2021 r. godz. 10:00
Trasa: Kamień Pomorski – Dziwnówek- Dziwnów- Międzywodzie-
– Żółcino – Kamień Pomorski (w połowie trasy przewidziany poczęstunek)

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia i organizatorzy przewidują obowiązkowe zapisy. Zapisywać się można: telefonicznie pod numerem: 91 38242 27 (MOSiR w Kamieniu Pomorskim), Lidia Radtke – tel. 605-179-233, adres mail. Zapraszamy wszystkich i w każdym wieku. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.