MOSiR w Kamieniu Pomorskim zaprasza dzieci wieku od 4 do 15 lat na bezpłatne zajęcia z gimnastyki sportowej we współpracy z wysoko wykwalifikowanymi szkoleniowcami z Ukrainy. Piruety, salta w tył, gwiazda, mostek lub stanie na rękach wzbudzają podziw u niejednego dziecka/ Nadarza się właśnie okazja, żeby dzieci same zaczęły zachwycać takimi umiejętnościami, dzięki zajęciom z gimnastyki sportowej z elementami akrobatyki, które od kwietnia organizuje MOSiR w Kamieniu Pomorskim.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat i 7 -15 lat i odbywać się w poniedziałki, środy w godz. 15.00 (dzieci młodsze) i 16.00 (dzieci starsze) oraz soboty (godziny do uzgodnienia). Dzieci będą ćwiczyły pod czujnym okiem Tetiany i Oleny – doświadczonych Trenerek gimnastyki sportowej wprost ze Specjalistycznej Szkoły Sportowej Rezerwy Olimpijskiej w Kijowie.

Nasze Trenerki posiadają ogromne doświadczenie w pracy szkoleniowej z dziećmi Wyszkoliły dotychczas wielu mistrzów sportu Ukrainy, laureatki Mistrzostw Ukrainy i międzynarodowych zawodów w gimnastyce sportowej, w tym uczestniczkę Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Teraz bardzo chciałyby podzielić się swoją wiedzą i wyszkolić nowych mistrzów gimnastyki tym razem wywodzących się z Kamienia Pomorskiego mówi dyrektor Grzegorz Szczudło.

Na początku dzieci będą ćwiczyć prostsze i bezpieczniejsze sekwencje ruchów, takie jak przewroty (fikołki), świece i mostki, a także ćwiczenia na przyrządach tj. skocznia, równoważnia, skrzynia. Najważniejsze korzyści uprawiania gimnastyki sportowej to wzmocnienie siły mięśni i poprawa postawy ciała, lepsza równowaga i koordynacja ruchowa, większa wytrzymałość i pewność siebie.

Zręczność, sprawność i płynność ruchu, stanowiące podstawę większości ćwiczeń gimnastycznych, są niezbędnym elementem prawie każdej aktywności fizycznej. Oprócz rozwoju poszczególnych grup mięśniowych dziecko ćwiczy prawidłową postawę, zmysł równowagi i gibkość, niezbędną do wykonania wielu efektownych figur akrobatycznych. Zapraszamy serdecznie. Zapisy już trwają: tel. 91 382 42 27 lub messenger – mówi dyrektor MOSiR.