Nawet Burmistrz Międzyzdrojów skusił się na kąpiel w lodowatej wodzie. Wszystko rozegrało się w ostatni weekend, a nadmorski kurort zaproponował warsztaty, prelekcje a przede wszystkim niezapomniane atrakcje.

Na Promenadzie Gwiazd pojawiły się balie wypełnione lodem, sauny oraz instruktorzy, którzy dbając o bezpieczeństwo zdradzili tajniki prawidłowego morsowania i schładzania organizmu. Konferencja „Bezpieczna praca z zimnem” była kluczowym elementem programu. W erze, gdy zanurzanie się w zimnej wodzie zdobywa na popularności, często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie za sobą ta praktyka. Dlatego tak istotne jest, aby korzystać z doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie.

W ciągu całego weekendu uczestnicy mieli szansę brać udział w warsztatach, uczących jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych związanych z ekspozycją na niskie temperatury, a także delektować się koncertami Moniki Doroszkiewicz. Niemniej jednak to, co na pewno utkwiło w pamięci wielu, to niezwykły pokaz Łukasza Szpunara, który trenował do ustanowienia rekordu Guinnessa w długotrwałym zanurzeniu w lodzie. Scena, na której był całkowicie pokryty lodem na Promenadzie Gwiazd, robiła ogromne wrażenie.

379403728 712457744243324 9179982629987298117 n
« z 32 »