13 medali: 3 złote, 1 srebrny, 3 brązowe, 6 medali doskonałości oraz piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyła polska reprezentacja na EuroSkills Gdańsk 2023. Wśród wyróżnionych był także Pan Janusz Perucki. Znalazł się on w szóstce polskich profesjonalistów.

41 polskich zawodników w 36 konkurencjach (z 42 ogółem) rywalizowało przez trzy dni w Gdańsku z reprezentantami pozostałych 31 państw zrzeszonych w WorldSkills Europe o tytuł najlepszego zawodowca w Europie. EuroSkills Gdańsk 2023, największe zawody umiejętności branżowych na naszym kontynencie odbywały się pod hasłem „United by Skills” (złączeni w umiejętnościach).

Polacy największy sukces odnieśli w kategorii technologia wytwarzania i inżynieria, zdobywając 3 złote medale: Rafał Rygalik, frezowanie CNC, Piotr Wyrzyk i Hubert Krasuski, integracja robotów przemysłowych oraz Jan Firlej, elektronika i prototypowanie. Srebrny medal wywalczył Dawid Miotk, obsługa gości hotelowych, a brązowe: Rafał Piechaczek, mechanika pojazdów ciężarowych, Dorota Cieślicka, budownictwo cyfrowe oraz Krzysztof Żurek, chłodnictwo i klimatyzacja.

Polscy profesjonaliści zostali także wyróżnieni 6 medalami doskonałości, przyznawanymi zawodnikom, którzy w ocenie końcowej uzyskali ponad 700 punktów. Medale doskonałości otrzymali: Alan Kaczkowski, spawalnictwo; Janusz Perucki, gotowanie; Emilia Wilde, fryzjerstwo; Łukasz Kobyłecki, serwis restauracyjny; Mateusz Wyskok, instalacje sanitarne i grzewcze oraz Weronika Kwiatek-Binda, florystyka.

Janusz Perucki, przygotowywany przez p. Iwonę Niemczewską – właścicielkę restauracji „Z drugiej strony lustra” zajął 6 miejsce i zdobył medal doskonałości, w kategorii gotowanie, wśród 23 najlepszych kucharzy z krajów europejskich. Wyróżnienie jest przyznawane zawodnikom, którzy uzyskali ponad 700 punktów.