Po majowej wizycie w Kamieniu Pomorskim, tym razem na zaproszenie klubu LKS Vineta do Wolina zawitała Mobilna Akademia Młodych Orłów. Reprezentanci Vinety Wolin, AP Gryf Kamień Pomorski, Fali Międzyzdroje, Jantaru Dziwnów oraz Iskry Golczewo po raz drugi (ur. w 2009 po raz pierwszy) w historii mogli trenować wspólnie.

Dla 36. młodych zawodników urodzonych w latach 2006-2009 z terenu powiatu kamieńskiego udział w zajęciach prowadzonych przez dwójkę trenerów pracujących dla Polskiego Związku Piłki Nożnej: Macieja Mateńko oraz Tomasza Michalczyszyna był nagrodą od swoich macierzystych szkoleniowców za zaangażowanie na treningach.

Można powiedzieć, że to już tradycja. Wtorkowy trening został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich tzw. teoretyczna została skierowaną przede wszystkim do trenerów, animatorów sportu oraz nauczycieli z terenu powiatu kamieńskiego. Następnie wszyscy przenieśli się na Stadion Miejski gdzie na głównej murawie odbył się pokazowy trening młodzików. Następnie urodzeni w 2006 i 2007 roku zawodnicy oraz ich młodsi koledzy wzięli udział w grach selekcyjnych.

Na zajęciach Mobilnej Akademii Młodych Orłów Akademię Gryf Kamień Pomorski reprezentowali: Hubert Bodek, Marcel Lorek, Kacper Polak, Aleksander Woźniak, Bartosz Wójcik, Szymon Idzik, Mateusz Pszczółkowski, Maksymilian Szpakowski oraz Wiktor Wisłocki. Mobilna Akademia Młodych Orłów jest jednym z projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma zreformować polską piłkę dziecięcą i młodzieżową. Celem projektu jest dotarcie do wszystkich regionów, powiatów, gmin gdzie trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy potrzebują wsparcia, a zdolna młodzież mądrego pokierowania ich rozwojem sportowym.

Wyszkolenie dobrych zawodników, sportowców jest możliwe tylko poprzez posiadanie wykształconych, nowocześnie pracujących trenerów i nauczycieli. Podnoszenie kwalifikacji trenerskich poprzez kursy, szkolenia, konferencje jest inwestycją w lepszych piłkarzy i piłkarki, a przede wszystkim w zdrowego człowieka. Polski Związek Piłki Nożnej dostrzega również konieczność objęcia monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Poprzez regularne wizyty w każdym powiecie, co najmniej raz na dwa miesiące, trenerzy Mobilnej AMO będą mogli obserwować postępy zawodników, a wyróżniających się uczestników zajęć rekomendować do konsultacji kadr wojewódzkich oraz udziału w obozach LAMO i ZAMO organizowanych przez PZPN.

« z 2 »

źródło:
Mariusz Pszczółkowski