To była wyjątkowa środa w Szkole Podstawowej nr 1 B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. 150 młodych aktorów, wzięło udział w przygotowanym, corocznym Festiwalu Jasełkowych. Przegląd został w tym roku objęty honorowym patronatem Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłło.

Tegoroczny Festiwal w odróżnieniu od tych z minionych lat nie miał charakteru konkursowego. Jak zawsze zaprezentowane przedstawienia były profesjonalne, z nowatorskim podejściem do tematu. Jego celem po dwóch latach pandemii było kultywowanie tradycji religijnej, aktywizacja oraz integracja grup teatralnych z placówek edukacyjnych z terenu Gminy Kamień Pomorski.

« z 26 »

W przeglądzie wzięli udział uczniowie z czterech placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Publicznego Przedszkola nr 1 oraz nr 2 w Kamieniu Pomorskim oraz Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego w Kamieniu Pomorskim. Organizatorzy przedsięwzięcia postanowili przyznać dyplomy i nagrody Burmistrza Kamienia Pomorskiego wszystkim uczestnikom.