W dniach 14-16 września w Dziwnowie w Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO weźmie udział przeszło 360 zawodników z 12 krajów. Kinder+Sport zaprasza wszystkich kibiców i widzów do strefy Sailing Days, gdzie każdy będzie mógł przekonać się czym jest żeglarstwo, spróbować swoich sił na symulatorze, złapać bakcyla i Zostać Optymistą!

Gmina Dziwnów na stałe wpisała się na regatową mapę Europy. Co roku, we wrześniu, razem z PSKO organizuje wyjątkowe regaty w klasie Optimist, doceniane przez zawodników z całego świata. Oprócz Polski w tym roku najliczniej reprezentowane będą Niemcy – 53 zawodników, Szwecja – 35, a spoza naszego kontynentu pojawi się reprezentant Tajlandii. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności, ale też spotkania, zabawy i integracji z rówieśnikami z zagranicy. „Cieszy mnie, że wieloletnia praca włożona w organizację imprezy zostaje doceniona i z roku na rok do Dziwnowa przyjeżdża coraz więcej uczestników z różnych stron świata. – mówi Grzegorz Jóźwiak Burmistrz Dziwnowa. Regaty w pełni wykorzystują nasz nadmorski potencjał i w zależności od warunków atmosferycznych mogą zostać rozegrane na pełnym morzu, lub za zalewie kamieńskim – niewiele jest miejsc na świecie z takim wyborem! – podkreśla gospodarz.

Zbliżające się regaty to znaczenie więcej niż rywalizacja na wodzie. Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników i widzów jest wyjątkowa strefa Kinder+Sport Sailing Days, w której animatorzy zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Przygotowano strefę żeglarską, bezpieczeństwa na wodzie i miejsce gier i zabaw sprawnościowych, a wszystko w duchu „Joy of Moving” – radość z ruchu.
Regaty w Dziwnowie będą prawdziwym świętem „optymistów”! Równolegle do wyścigów każdy chętny, w strefie Kinder+Sport Sailing Days będzie mógł spróbować swoich sił w żeglarstwie „na sucho”, nauczyć się podstaw zachowań nad wodą i spędzić z nami aktywnie czas. Liczymy, że gro młodych widzów złapie bakcyla i Zostanie Optymistami! Najważniejsze jednak aby czerpać radość z bycia aktywnym i próbować nowych rzeczy – mówi Magdalena Szozda, Project Manager programu Kinder+Sport w Polsce. Wszystkich pragnących kibicować lub wziąć aktywny udział w regatach i wydarzeniach towarzyszących zapraszamy do Portu Jachtowego w Dziwnowie od piątku (14.09) do niedzieli (16.09) w godzinach od 10:00 do 19:00. Udział w Kinder+Sport Sailing Days jest bezpłatny.

Tekst i zdjęcia: Kinder+Sport