Sławomir Nitras ze specjalną wizytą w Dziwnowie. Minister Sportu postanowił docenić pana Arkadiusza Lenkowskiego, trenera KSW Baltic specjalnym stypendium. 

Kiedy jestem w Dziwnowie, to poza Kołobrzegiem czy Świnoujściem czuje się tutaj jak w sercu Pomorza Zachodniego. Moja wizyta jest szczególna, jeśli wprowadziłem zmiany w Ministerstwie, a jest ich dosyć sporo to ta zasadnicza dotyczy doceniania tych, którzy szkolą mistrzów, którzy są na początku swojej drogi – wskazywał Minister Sportu – chce docenić osobę, która pomogła dziesiątkom młodych ludzi, którzy zostali mistrzami. Jestem w Dziwnowie po to, aby wyróżnić takiego człowieka. Całe nasze wybrzeże może być dumne z tego, że posiadamy takiego trenera – Pana Arkadiusza Lenkowskiego, pracującego z najmłodszymi w klasie Optimist.

Propagowanie sportów wodnych w Dziwnowie nie byłoby możliwe bez zaangażowania nadmorskiego samorządu w organizację rokrocznych imprez różnej klasy. Nie odbyłoby się to bez Burmistrza Dziwnowa.

Fakt otrzymania gratyfikacji finansowej jest najmniej istotny. To co robię, wykonuje z pasji od ponad 25 lat. Dziękuje, ale na ten sukces przyczyniły się inne osoby, które także pracują z młodzieżą. Nie da się niczego zrobić jednoosobowo – mówił trener Arkadiusz Lenkowski.

 

Organizujemy największe imprezy żeglarskie w Polsce, Europie i na świecie. Dzięki takim ludziom jak Arek, dzięki pomocy Ministerstwa takie miejsca jak Dziwnów będzie dalej się rozwijać – podsumował Burmistrz Jóźwiak.