Nowa infrastruktura techniczna w porcie, modernizacja ulicy Wilków Morskich, budowa parkingów oraz wiele innych elementów to efekt decyzji Ministra Gospodarki Morskiej, który zobaczymy w najbliższym czasie. Gmina Kamień Pomorski otrzyma 100% dofinansowanie na budowę nowego portu rybackiego!

– Deklaracja Pana Ministra oraz pozytywna opinia dotyczące przebudowy kamieńskiego portu wraz z otaczającą infrastrukturą jest dla nas wszystkich wspaniałą informacją. Daje możliwość zmian, uporządkowania i rozbudowy nad Zalewem Kamieńskim ze 100% zewnętrznym wsparciem. To bardzo dobry czas na realizację naszych planów związanych z rozwojem rybactwa, żeglarstwa i turystyki wodnej nie tylko miasta ale i dla Pomorza Zachodniegopodkreśla nie kryjący zadowolenia Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Minister Marek Gróbarczyk wizytował Kamień Pomorski w poniedziałkowe popołudnie. Nie była to jednak jego pierwsza wizyta. – Ładnych kilka lat temu byłem na otwarciu tej mariny i wówczas stało tu tylko kilka łodzi. Cieszę się, że dziś łodzi jest tyle, że trudno znaleźć miejsce do cumowania. Dziś spotkałem się z burmistrzem Kamienia Stanisławem Kuryłło, z którym rozmawialiśmy o budowie nowego portu rybackiego. Decyzja zapadła, a na ten cel przeznaczamy blisko 15 mln złotych.

Radości z decyzji Ministra nie krył także Michał Kamiński. To właśnie radny Sejmiku Województwa, na co dzień mieszkaniec Kamienia Pomorskiego od dłuższego czasu walczył o przyznanie miastu środków na ten cel.

Jako mieszkaniec Kamienia Pomorskiego bardzo dziękuję za pozytywną opinię Ministra pozwalająca w 100 procentach bez wkładu własnego  dofinansować budowę portu. Być może to ostatnia szansa w tej perspektywie finansowej UE. Zdecydowanie zmieni to miejsce nie do poznania. 15 mln to ogromna kwota dla naszego miasta. Pomysł na ten port powstawał w głowach kilku ludzi w tym miejscowego rybaka Pana Kulasa, którym bardzo serdecznie dziękuje. Rozmowy na ten temat trwały długo i wszyscy w to wierzyliśmy że się uda. Takie miejsca z doświadczenia wiem, że generują nowe miejsca pracy a niekiedy stają się również atrakcja turystyczna. Nowa przystań pozwoli w cywilizowanych i bezpiecznych warunkach wykonywać prace naszym lokalny rybakom oraz ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Jako zastępca Dyrektora ARMiR nadzorującego dział w którym zajmujemy się tym wnioskiem mogę zapewnić ze rozpatrzymy ten wniosek jak najszybciej z największa przyjemnością – podkreśla Kamiński.