„Centrum Świata Rozwarowo” tak nazywają swoją wieś jej nowi mieszkańcy, którzy wraz z innymi wielce zaangażowanymi Rozwarowianami zorganizowali w minioną sobotę i niedzielę „Brazylijski weekend“. Program obejmował wspólne gotowanie brazylijskiej fasolady (podawanej z ryżem, bananowo-maniokową zasmażką farofa i podsmażonym jarmużem).

Koncert muzyki „Foro“ pochodzącej z północy Brazylii, w wykonaniu zespołu „Fuxico“ z Berlina, który zorganizowany był w stodole i uwieńczony degustacją kuchni brazylijskiej. Około 70-ciu gości z okolic, a także z Kamienia i Gryfic, porwal do tańca ten wspaniały zespół. Wieczór toczył się ciekawie dalej przy rozmowach i poczęstunku zapewnionym przez mieszkańców wsi.

W niedzielę, 6-go października, jako kontynuację przygody z Brazylią, zaoferowano chętnym warsztaty „Fuxico“, czyli rękodzieła brazylijskiego, obecnego także od północy do południa wzdłuż wybrzeża Brazylii. (Słowo „fuxico“ oznacza także plotkę). Ten kulturalny weekend był trzecim wydarzeniem rozwarowskim w tym roku. Organizatorzy zapowiadają już kolejne interesujące wydarzenia dla mieszkańców Rozwarowa i szeroko pojętych okolic.

źródło:
Organizator, fot. Dominika Stefańska