Pomimo, że na dworze zrobiło się pięknie, to jak informują nas Mieszkańcy ulicy Szczecińskiej oni nie mogą nawet spokojnie otworzyć okien. Krusząca beton i gruz maszyna wróciła na teren jednej z firm budowlanych. Urzędnicy rozkładają ręce, bo choć wszystko dzieje się bez stosownych pozwoleń, to w sprawie niewiele da się zrobić. 

Próbowaliśmy już wszystkiego, wystąpiliśmy z prośbą o kontrolę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – mówi Jarosław Zalewski, naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska, zaznaczając że prace odbywają się nielegalnie.

Podobna sytuacja miała miejsce w październiku ub. roku. Wtedy sprawa trafiła nawet na obrady Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, jednak po nagłośnieniu przez nas tematu, kruszarka zniknęła z terenu przy ulicy Szczecińskiej.

Mamy piękną pogodę, jednak nie możemy otworzyć okien i normalnie funkcjonować. Przygotowaliśmy petycję,  pod którą podpisało się 70 osób. Zamierzamy wystąpić do gminy i powiatu. To jakaś masakra, nie wiem jak można do czegoś takiego dopuścić – żali się jedna z Mieszkanek.