Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim w budynku przy ul. Kopernika realizuje projekt mieszkań wspomagająco – treningowych w Kamieniu Pomorskim. Zadanie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 pozwoliło na usamodzielnienie 6 osób. 

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych intelektualnie na prowadzenie samodzielnego życia w szczególności samodzielnego mieszkania i , z pomocą bądź nie, własnego gospodarstwa domowego. Ma służyć w osiągnięciu częściowej lub całkowitej samodzielności m.in. poprzez utworzenie, pobyt i usługi wspierające w mieszkaniu. Obecnie w projekcie wzięło udział 16 osób z czego 6 osób mieszka samodzielnie i prowadzi własne gospodarstwo domowe.

Jednym z zadań treningu w ramach uczestnictwa w mieszkaniach jest nauka organizowania czasu wolnego i jego aktywne spędzanie. W ramach tych działań uczestnicy czynnie biorą udział w zajęciach na kręgielni a także w zajęciach kulinarnych gdzie wspólnie uczą się nie tylko przygotowywania potraw, odmierzania czy obsługi sprzętu AGD ale także kształtują takie umiejętności jak: praca w zespole, pomoc sobie nawzajem czy trening komunikacji. Dodatkowo organizują imprezy okolicznościowe m.in. Andrzejki, Mikołajki a także uczestniczą w wyjazdach np. ZOO w Poznaniu.

Mieszkańcy tworzą swoją społeczność i niejednokrotnie mówią, że w mieszkaniach czują się jak w domu.