– Składamy podziękowanie na ręce hojnych darczyńców i ludzi o dobrych sercach. Dziękujemy, że jest ktoś z nami w tak trudnych chwilach – napisała pod apelem o zbiórkę i wsparcie Pani Marita, której babcia wraz z rodziną ucierpiała w ubiegłotygodniowym pożarze w Wolinie. 

Wszystko wydarzyło się w ubiegłą sobotę, 10 lutego 2024 r. w Wolinie. Wtedy to w jednym z domów przy ul. Słowiańskiej wybuchł pożar, w wyniku którego budynek został wyłączony z użytku do czasu ekspertyzy nadzoru budowlanego.

Budynek zamieszkują 4 rodziny, które przebywają u swoich bliskich. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak jest to zdarzenie, które pozbawiło naszych Mieszkańców nie tylko dóbr materialnych, ale również poczucia bezpieczeństwa i spokoju. To trudny dla nich czas dlatego zwracam się do Państwa z apelem o rozważenie dobrowolnego wsparcie finansowego poszkodowanych. Gmina uruchomiła specjalne konto, można też było pomagać rzeczowo.

 W imieniu babci Heleny i całej naszej rodziny, chcemy bardzo Pani podziękować za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w odbudowie mieszkania. Podziękowanie składamy także na ręce hojnych darczyńców i ludzi o dobrych sercach. Mamy ogromną nadzieję, że babcia wróci do swojego domu. Nie ma dnia by o to nie pytała. Dziękujemy, że jest ktoś z nami w tak trudnych chwilach – czytamy w wiadomości.

Kolejny raz Nasi Mieszkańcy i ludzie spoza gminy Wolin pokazali jak wielkie mają serca i że jesteśmy razem w trudnych chwilach. Dziękuję tutaj i za moment podziękuję również WSZYSTKIM publicznie. Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do normalności – odpowiedziała Burmistrz Wolina.