Dziś Międzynarodowy Dzień Kota. Święto obchodzone w Polsce od 2006 roku, które ma sprawić, że ludzie zaczną dostrzegać ogromną rolę, jaką te zwierzęta odgrywają w naszym życiu. Światowy Dzień Kota to także okazja do wręczenia swoim ukochanym zwierzakom czegoś szczególnego – smacznej przekąski, którą od lat rozdajemy naszym Czytelnikom. Dla wszystkich osób, które zdecydują się pokazać swoich kotów i umieszczą ich zdjęcie w komentarzu na profilu na Facebooku kamienskie.info pod tym artykułem tradycyjnie przewidzieliśmy nagrodę.

Dzień Kota to coroczne święto obchodzone na całym świecie, poświęcone naszym ulubionym futrzanym przyjaciołom – kotom. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ochrony Kota i obchodzone jest 8 sierpnia. To okazja, aby uhonorować i celebrować koty oraz ich wpływ na nasze życie. W ciągu tego dnia ludzie organizują różne wydarzenia, konkursy, wystawy, a także akcje charytatywne na rzecz bezdomnych kotów. W wielu miastach organizowane są parady kotów, na których właściciele wraz ze swoimi pupilkami przemierzają ulice w uroczystych strojach i ozdobach.

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie i to nie tylko ze względu na ich uroki, ale również ze względu na ich zdolność do łagodzenia stresu i poprawiania naszego samopoczucia. Koty są inteligentne, czułe i bardzo towarzyskie, co sprawia, że są idealnymi towarzyszami zarówno dla osób starszych, jak i dla rodzin z dziećmi. Dzień Kota to okazja, aby podziękować naszym futrzanym przyjaciołom za ich miłość i oddanie oraz aby zwrócić uwagę na potrzeby kotów, w tym na problem bezdomności kotów i potrzebę ich adopcji. To także dobry moment, aby zastanowić się, jak możemy lepiej dbać o naszych koty, zapewnić im odpowiednie warunki i zdrowie oraz jakie korzyści przynosi nam wspólne życie z kotem.

————————————————————————————————

Prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości użytkowników:

Kasia Kasia 73
Marta Wiącek 55
Monika Kambołów 54
Magdalena Rylowska 56
Wiktoria Kwas 60