Gmina Międzyzdroje rozpoczyna realizację szeregu inwestycji. Termomodernizacja szkoły w Wapnicy, termomodernizacja szkoły podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, zagospodarowanie terenów zielonych, a także modernizacja alei gwiazd wraz z kładkami na koronach wydm. Na to ostatnie zadanie, Burmistrz poprosi Radę o dodatkowe 3 mln złotych w obligacjach komunalnych. 

Dwa zadania – termomodernizacja szkoły w Wapnicy oraz zagospodarowanie terenów zielonych są już w trakcie przetargu. Gmina w najbliższym czasie będzie wyłaniać wykonawcę tych dwóch inwestycji. Termomodernizacja szkoły podstawowej nr 1, to inwestycja na którą gmina zamierza sięgnąć po pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mają to być 2 mln złotych, na które zgodę musi wydać Rada Miejska.

Doprojektowujemy jeszcze fotowoltaikę na budynku. Najprawdopodobniej dzięki temu zadaniu na które niebawem zostaną ogłoszone nabory, część pożyczki nie będziemy musieli wykorzystywać – tłumaczy Leszek Dorosz.

Burmistrz Międzyzdrojów w trakcie najbliższej sesji poprosi także radnych o 3 mln złotych obligacji komunalnych. Mają one posłużyć na budowę kładek na koronach wydm.

Po przetargu mamy koszt 10,5 mln złotych na Aleję Gwiazd i kładki razem. Musieliśmy znaleźć 3 mln złotych, a że realizujemy inne zadania jak np. zieleń to potrzebujemy dodatkowych środków – poinformował Burmistrz Leszek Dorosz.