W najbliższą sobotę Archiwum Państwowe w Szczecinie Oddział w Międzyzdrojach świętuje przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Archiwów. Ideą jest odczarowanie mitu, że archiwa to instytucje hermetyczne, niedostępne. – Jesteśmy dla ludzi i realizujemy wiele spraw, zarówno urzędowych jak i wspieramy poszukiwania genealogiczne – mówią pracownicy archiwów.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów, w sobotę 11 czerwca w godz. 10.00-14.00, ponownie będziecie mieli okazję zwiedzenia naszych pełnych tajemnic magazynów. A te z roku na rok kryją ich coraz więcej! Jako pierwsi zobaczycie chociażby kroniki i mało znane fotografie wytworzone przez byłą Stocznię Remontową „Gryfia” w Świnoujściu. Pokażemy Wam także i inne ważne dla regionu archiwalia, a także i te mniej ważne, ale równie ciekawe.

Ponadto podpowiemy Wam w jaki sposób prowadzić poszukiwania genealogiczne, jak zabezpieczać i przechowywać rodzinne dokumenty. Osobom myślącym o przejściu na emeryturę – pomożemy ustalić przechowawców dokumentacji osobowo-płacowej. A archiwistów zakładowych oprowadzimy po naszych magazynach i odpowiemy na wszystkie nurtujące ich pytania.

źródło:
Archiwum Państwowe w Szczecinie
Oddział w Międzyzdrojach