Masz pomysł na film? Nic prostszego! Teraz możesz go zrealizować z Pomerania Film – Zachodniopomorskim Funduszem Filmowym. Trwa nabór wniosków w ramach XIV edycji konkursu. Do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych.

Nie zastąpimy prywatnych producentów czy państwowych funduszy, ale dajemy istotny zastrzyk energii lokalnym twórcom. Często w ten sposób rozpoczynając ich drogę na szczyt. – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

ZFFPF od kilkunastu lat wspiera filmowe dzieła, dzięki czemu zdobywają nagrody, są prezentowane na festiwalach i zostają doceniane. „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej, „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej czy „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei – to przykłady produkcji.

Wnioski aplikacyjne należy składać do 11 maja br. w formie elektronicznej 📧 zff@zamek.szczecin.pl, a w wersji papierowej📩 w siedzibie Instytucji: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, w⏰ 7:30-15:30, albo dostarczyć przesyłką pocztową rejestrowaną lub za pośrednictwem kuriera. Wyniki XIV Konkursu ogłoszone zostaną do 4 lipca 2022 roku.

Do 2021 roku ZFFPF dofinansował ponad 120 produkcji na kwotę ponad 5 milionów złotych. Szczegóły➡ www.pomeraniafilm.pl.