W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach spadną – prognozują eksperci z e-patrol. Litr benzyny 95 wyniesie 6,34-6,48 zł, a diesla 6,99-7,15 zł. Operatorzy rynku detalicznego mocno ścięli swoje marże, dzięki czemu tankowanie jest tańsze. Ulgę odczują nawet kupujący autogaz, którzy obniżkę na stacjach ostatni raz widzieli na początku lutego tego roku.

W ostatnim tygodniu w cennikach rodzimych rafinerii widać spadki notowań benzyn i oleju napędowego. „Benzyna bezołowiowa 95 od poprzedniego piątku potaniała o blisko 220 zł i dzisiaj przez krajowych producentów jest średnio wyceniana na 5748,40 zł/m sześc. Dla diesla obniżka na przestrzeni tygodnia wyniosła niemal 300 zł i m sześc. oleju napędowego aktualnie w rafineriach jest wyceniany średnio na 6352,40 zł/m sześc.” – zwrócili uwagę analitycy portalu e-petrol.pl.

Obniżki na stacjach były widoczne już na początku kwietnia. O 37 groszy potaniał olej napędowy, który podobnie jak dwa tygodnie temu, kosztuje średnio w Polsce 7,29 zł za litr. Cena 95-oktanowej benzyny obniżyła się na przestrzeni tygodnia o 15 gr, do 6,52 zł/l – wyliczyli.

Niższe rachunki za tankowanie zobaczyli nawet kierowcy kupujący autogaz, którzy obniżkę na stacjach ostatni raz widzieli na początku lutego tego roku.