Dziś ruszamy w bój o Polskę, bo wiemy, że nasi mieszkańcy i wyborcy oczekują jednego – prawdziwie dobrej zmiany dla Polski – mówił w Szczecinie szef zachodniopomorskiej PO Olgierd Geblewicz. Poinformował o zakończonych w sobotę wyborach w strukturach partii na Pomorzu Zachodnim.

W zarządzie regionu PO znaleźli się m.in. marszałek senatu Tomasz Grodzki, europoseł Bartosz Arłukowicz, senator Magdalena Kochan oraz posłowie Sławomir Nitras i Arkadiusz Marchewka. W 14-osobowym zarządzie szczecińskiej PO na zastępców przewodniczącego zostali wybrani: miejska radna Urszula Pańska, marszałek Olgierd Geblewicz i poseł Sławomir Nitras. „Cieszę się, że udało nam się zbudować tak mocną drużynę” – zaznaczył Geblewicz i podkreślił, że zarząd regionu składa się z osobowości zarówno ogólnopolskiej, jaki i zachodniopomorskiej oraz szczecińskiej sceny politycznej.

„Dziś ruszamy w bój o Polskę, bo wiemy, że nasi mieszkańcy i nasi wyborcy oczekują jednego – prawdziwie dobrej zmiany dla Polski, tego że wygramy nadchodzący bój o Polskę. Musimy być gotowi od zaraz” – mówił przewodniczący zachodniopomorskiej PO. To jest czas mobilizacji, który możemy nazywać oliwieniem dużej formacji po to, by przygotować ją do wyborów (…), aby przyświecało nam tylko jedno hasło +po zwycięstwo+. Każdy dzień trwania obecnej władzy, pożera pieniądze nas wszystkich hydrą inflacji i drożyzny. Każdy dzień zadłuża nasz kraj, każdy dzień izoluje go na arenie międzynarodowej i pogrąża nas w mrokach średniowiecza, które marzą się niektórym przynajmniej członkom formacji rządzącej” – mówił senator.